• Školská slávnosť

• Dňa 21. júna 2008 sa uskutočnila školská slávnosť pri príležitosti 50. výročia otvorenia školy. Ešte v piatok položili zástupcovia školy s p. riaditeľom a p. starostom venčeky na hroby dlhoročných učiteľov školy i na hrob učiteľa Karola Riznera.

Prvá časť slávnosti začala pred školou, kde sa zhromaždili všetci prítomní – bývalí učitelia a žiaci, hostia a široká verejnosť. Riaditeľ školy privítal hostí – poslankyňu NR SR p. Tatianu Rosovú, poslankyňu  Trenčianskeho samosprávneho kraja p. Annu Halinárovú, vedúceho odboru školstva v Novom Meste nad Váhom p. Dušana Heveryho, krajského tajomníka SNS p. Miroslava Marguša, riaditeľov okolitých škôl a starostov obcí. Zvlášť srdečne privítal bývalých učiteľov a žiakov. Po tomto privítaní, ktoré malo dôstojný priebeh a po prezentácii publikácie o škole si všetci prítomní prezreli výstavu na chodbe školy a potom prijali pozvanie do školskej jedálne, kde bolo pripravené pohostenie. Druhá časť slávnosti pokračovala vo dvore požiarnej zbrojnice pestrým a veľmi pekným kultúrnym programom, ktorý pripravili žiaci so svojimi učiteľmi. Celý program vyvrcholil hymnou školy, ktorú zaspievali všetci účinkujúci žiaci a učitelia spolu s p. starostom a p. riaditeľom, ktorí ešte predtým „pokrstili“ CD s hymnou. Obecenstvo odmenilo žiakov aj učiteľov dlhotrvajúcim potleskom. Potom pokračovala slávnosť juniálesom.

Fotografie zo slávnosti pozri vo fotoalbume!